Motivasyon Sağlamak için Girişimci Sözleri

Motivasyon sağlamak için pek çok girişimci sözü mevcut. Gelin bu konuda sizlere bu sözlerden detaylı bir şekilde bahsetmiş olalım.

Girişimcilik, bir işe girerken yapılan bir işlem. Girişimci olmak isteyen bir kişinin motivasyonu da yerinde olmalı. Bir kişi o iş için ne kadar motive olursa işinde başarılı olma ihtimali de artar. Bundan dolayı yapılması gereken şey motive edici aktivitelere ağırlık vermek. Bunlardan birisi motivasyon sözlerini bilmekten geçiyor.

Motivasyon Sağlamak için Bazı Sözler

Motive edici sözlerden birisi “Dünden ders çıkar, bugünü yaşa, yarın için umut et!” olarak girişimci olmak isteyenleri karşılıyor. Bir insan yaptığı hatalardan ders alarak tecrübe kazanmalı ve o işe bir daha girince daha başarılı olmaya gayret etmeli. Gelecekte ise bu işin tutacağına emin olmalı. Kısacası bir işte hata olduğunda pes etmemek, yerden kalkıp o işe yeniden başlamak ve bilgi birikimlerini kullanmak gerekir.

Motivasyon Sağlamak

Motivasyonu yükselten bir diğer söz “Akıllı olmak zorunda değiliz, daha disiplinli olmak zorundayız.” şeklinde motive olmak isteyen kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu sözün anlattığı, yüksek IQ’lu veya çok akıllı olmaktan kasıt insanın disiplinli olmaya gayret göstermesi. Disiplinli olan, hayatındaki düzeni sağlayan ve bu konuda ilerleme kaydeden bir insan daha başarılı olabilir ve kısa sürede büyük işler başarabilir.

Motivasyon sağlamak için paylaşılabilecek daha pek çok söz yer alıyor. Bizleri karşılayan bir diğer söz “Yol uzun ve zorlu olabilir fakat gittiğine değecek.” olarak belirtilebilir. Bir işte girişim yapmaya çalışan insanlar için o iş başlangıçta zorlu olabilir. İnsanlar bu konuda mücadele verme gereksinimi duyabilir. İşin temelini oturttukça artık daha kolay ve daha rahat gelmeye başlar. Kısacası başlangıçta zorlanılabilir fakat zamanla iş yerine oturunca refaha erişilir.

Bir diğer girişimci sözü olarak “Kötümser fırsat olduğunda zorluk görür, iyimser zorluk olduğunda fırsat görür.” bilinmelidir. Kötümser düşünen yani bardağın boş tarafından bakan bir insan bir işe girerken üşenebilir ve zorlanabilir fakat iyimser düşünen yani bardağın dolu tarafından bakan bir insan o işi zorluklarına rağmen en iyi şekilde yapmaya çalışır. Bunun sonucunda başarılı olabilir.

Merhaba titizbilgi.com olarak sizlere en temiz ve gerçek bilgileri sunma amacı edinmiş bir bilgi blog olarak hizmet veriyoruz. Lütfen sitemize abone olarak katkıda bulunun.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir