Kilo Vermek için Yapılması Gerekenler

Kilo vermek için gerekli olan pek çok aşama merak edilebilir. Kilo vermenin formülü aslında tek bir temele dayanıyor. Bunu bilen kilo verebilir.

Kilo vermenin bazı insanlar için zor olduğunu biliriz. Bunun farklı sebepleri olabilir. Bunlardan birisi kişinin metabolizmasının yavaş çalışmasından dolayı normal bir insana göre daha az enerji yakması. Bu da kilo alımını kolaylaştırıp zayıflamayı zorlaştıran bir süreç. Buna rağmen kilo vermenin herkes için kolay bir yolu mevcut. Eğer bu anlatılanlardan sonra da kilo veremiyor iseniz farklı bir sorununuz olabilir. Bu durumda bir uzman ile görüşülmeli.

Kilo Vermek için Gerekli Şey Mücadele

Kilo vermenin pek çok yolu mevcut. Bunlardan birisi öncelikle kaloriyi bilmek. Kalori, insan vücudunun enerji birimi olarak tanımlanabilir. Bir insan, yaptığı her aktivite ile kalori yakar. Aldığı besinler ile birlikte kalori kazanır. Yetişkin bir insan günlük 2.400 kalori yaksa da bu kişiden kişiye değişir. Bir kişi günlük tükettiği kalorinin üzerinde besin alımı yapar ise kilo alır, altında besin alımı yapar ise zayıflar.

Kilo Vermek

Kilo vermek için kalori çizelgesi oluşturulmalı ve günlük tüketilen kalori miktarı not edilmeli. Ürün paketlerinde veya yok ise Google arama motoru üzerinde ürünlerin 100 gram üzerinden kalori miktarı belirtilir. Kilo almanın yolu düşük kalori almakta geçer. Bir kişi ister patates kızartması isterse hamburger yesin kalori miktarını belirli seviyede tuttuğu takdirde zayıflayabilir. Bu konuda sabırlı da olmak lazım. Bunun için bir iş ile uğraşmak zayıflamaya yardımcı olabilir.

Örnek Günlük Besin Listesi

  • Sabah -> 75 gram peynir, 120 gram ekmek, 200 mililitre su
  • Öğle -> 120 gram ekmek, 100 gram tavuk eti, 0,5 gram tuz, 1 gram kırmızı pul biber, 200 mililitre limonlu soda
  • Akşam -> 250 gram ezogelin çorbası, 60 gram ekmek, 200 mililitre su, 0,5 gram tuz
  • Ara Öğün -> Meyve, sebze, su

Bu şekilde 2.000 kalorinin altında almak mümkün olsa da şuna dikkat edilmeli ki dengeli ve sağlıklı beslenmek de önemli. Ayrıca bu diyet uygulanırken besinlerin kalorisi de bilinmeli. Beslenme şeklini kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Merhaba titizbilgi.com olarak sizlere en temiz ve gerçek bilgileri sunma amacı edinmiş bir bilgi blog olarak hizmet veriyoruz. Lütfen sitemize abone olarak katkıda bulunun.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir